Maria Kasepalu

Oma uudishimulikku vaimu rakendanud väga erinevates ja vahel ka imelikes kohtades. Muuhulgas töötanud ehitusel, asendusõpetajana, lapsehoidjana, müügijuhina, õppinud ülikoolis rõivatootmist ja romaani keele-kultuure, löönud aktiivselt kaasa poliitikas ja teinud pool aastat vabatahtlikku tööd Hispaanias. Ta jõudis õigusteaduse magistriõpingute lõpusirgel tõdemusele, et hing ihkab millegi muu järele.

Tänu saatusesõrmele sai ta osaleda mitmetel koolitustel, mis pöörasid endise maailmavaate pahupidi. Ühe koolitustesarjaga sai temast ka CEFE sertifitseeritud koolitaja ettevõtluse valdkonnas. Tasapisi märkas, et otsib kõigist koolitustest/kogemustest ühendusoleku-tunde suurendamise võimalusi. Nüüd soovib ta pakkuda teistelegi võimalust kogeda ühenduses olemist läbi nende töötubade, mis talle endale elumuutvaks on olnud.

maria@metamorfoos.ee

Michal Grodza

Lõpetanud õpingud inglise keele õpetaja erialal mõistis ta, et formaalse õppe raamistik ei anna inimestele oskusi õnnelikuks ja rahulikuks koosviibimiseks meie planeedil. Seetõttu leidis ta end osalemast mitmetel Erasmus+ noortevahetustel ja noorsootöötajate õpirännetel ja hakkas neid ka ise läbi viima. Michal mõistis mõned aastad tagasi, et tal on annet inimestevaheliste suhete alal ja ta hakkas oma aega pühendama noonoorsootööle, kasutades mitmeid mitteformaalse hariduse meetodeid (nt õppimine mängimise käigus). Aastatega on ta kogunud väärtuslikke kogemusi noorsootöötajate koolitamisel ja noortele mentoriks olemisega mitmetel teemadel: tervis, suhted, keeled, eneseteadlikkus ja karjäär. Ta on olnud mentoriks noortele nende projektide ja initsiatiivide elluviimisel. Kõike seda teeb ta kasutades kogemusliku ja mitteformaalse hariduse meetodeid.

Tema entusiasm saada iseenda parimaks versiooniks on teda viinud enesearengu valdkonnani, külma vee teraapiani, Esperanto keeleni, teadveloleku-praktikateni ja kognitiivse käitumisteraapiani. Ta usub, et läbi eneseteadlikkuse, iseenda aktsepteerimise ja endas empaatia-kindlameelsuse tasakaalu arendamise jõuab inimene hingetoitva elu elamiseni ja saab seeläbi panustada ka teiste inimeste heaolusse.

michal@metamorfoos.ee

Maret Kasepalu

Juba aastakümneid (välimuse järgi ei ütleks, onju!) tegelenud inimeste psühholoogilise nõustamise ja koolitamisega, viimased 13 aastat ka koolikeskkonnas. Peale Tartu Ülikooli psühholoogiaõpingute on talle teadmisi andnud mitmekümned täiendkoolitused, alates suhtlemiskoolitustest kuni seksuaalnõustamise ja neurolingvistilise programmeerimiseni välja.

Enesearengu teema on talle nii südamelähedane, et selles valdkonnas silmaringi avardamisega tegeleb ta igapäevaselt, loeb raamatuid-artikleid ja vaatab-kuulab esinemisi. Parimaiks õpetajaiks on olnud aga elu väljakutsed ja isiklikud kannatused, need on ajendanud teda inimeseks olemist sügavamalt mõistma.

maret@metamorfoos.ee

Anni Sahkur

Alustas fotograafi karjääriga juba keskkoolis. Sellega sai avatud uks loovlahenduste maailma, lisaks fotograafiale tegeleb ta ka sotsiaalmeedia turundusega, sisuloome ja digitaalsete disainlahendustega.

Enesearengu teekonnal on teda aidanud võõras kultuuriruumis olemine, lisaks kõigile tema reisimistele on talle sisekaemust pakkunud ka Austrias, Inglismaal, Prantsusmaal ja Austraalias elamine. Viimases töötas ta mitmes edukas firmas loovjuhina ning nüüd on ta Eestis tagasi, lõpetab kultuuriteaduste eriala bakalaureust ning tegutseb loovjuhina.

Jah, seda on ühe noore inimese kohta tõesti päris palju!

anni@metamorfoos.ee